Login
 • hosting
  WORDPRESS
  WordPress Hosting na SSD diskoch.
  ― znižuje časy načítania stránky
  ― o 200% vyššia výkonnosť
  ― certifikát SSL na šifrovanie
  Wordpress hosting
 • domain
  Domény
  Zaregistruje si vašu novú doménu ešte dnes ...
  ... zajtra ju môže mať konkurencia.
  ― Ponúkame 553 TLD z celého sveta
  Domény
 • hosting
  Hosting
  Balíky webhostingových služieb sú navrhnuté tak,
  aby každy webmaster mal možnosť si vybrať.
  ― Hostujeme stovky stánok z celého sveta
  Virtuálne servery
 • hosting
  Virtuálny Server
  Dodáme a zabezpečíme kompletný servis
  v oblasti serverov a ich správy.
  Vybereme a nainštalujeme virtuálny server presne podľa Vašich požiadaviek.
  Virtuálne servery

Pomoc

Výber dobrého webhostingu má dôležitosť najvyššieho stupňa. Avšak, napriek všetkým tým technickým hatlaninám, všetky vedomosti o tom, čo máte hľadať, môžu znieť prinajmenšom zastrašujúco.
V tejto sekcii sa môžete dozvedieť všetky informácie o našom webhostingu. Nájdete tu všeobecné informácie o webhostingu, e-mailových službách, doménach, manuály, odpovede na najčastejšie otázky našich zákazníkov a riešenia problémov. Jednotlivé oblasti sú zaradené do kategórií, do ktorých môžete vstupovať aj cez pravé menu. V prípade, že tu nenájdete informácie, ktoré potrebujete, napíšte nám prosím na globeware(at)globeware(dot)sk

 Často kladené otázky


Čo je to webhosting ?

Webhosting je služba poskytovania priestoru a prenosu dát za účelom publikovania dát (najmä webstránok).

Ako dlho trvá zriadenie webhostingu?

Webhosting je automaticky aktivovaný okamžite po odoslaní objednávky, pokiaľ sa jedná o novú registráciu .sk domény, táto je zaregistrovaná taktiež okamžite, funkčná býva spravidla za cca 4 hodiny od objednávky. V prípade iných domén sa tieto registrujú až po úhrade predfaktúry.

Prečo si nevybrať najlacnejší webhosting ?

Spoločnosti poskytujúce webhosting musia efektívne využívať svoje zdroje aby dokázali poskytovať služby bez výpadkov. Existuje mnoho spoločností, ktoré ponúkajú nižšie ceny za produkty, no zväčša sa neudržia na trhu dlhšie ako rok, jedná sa o študentské projekty, prípadne len o akúsi snahu privyrobenia si. Koncový zákazník v mnoho prípadoch príde o svoje cenné dáta.

Čo všetko potrebujem na sprevádzkovanie web stránky ?

Web stránku - potrebujete mať vytvorenú webovú stránku. Web stránku si môžete vytvoriť sami, alebo si ju dáte spraviť. Doménu - jedná sa o doménové meno (internetovú adresu) Vašej web stránky. V tvare www.domena.sk prípadne iná koncovka domény (com, eu, net, atď.). Na základe vybranej domény budete môcť mať aj emailové adresy v tvare meno@domena.sk alebo obchod@domena.sk. Ak si vyberiete napríklad doménu zrozpravky.sk tak budete mať web dostupný na adrese www.zrozpravky.sk. Emailové adresy potom budete mať v tvare janko.hrasko@zrozpravky.sk, info@zrozpravky.sk, eshop@zrozpravky.sk. Názvy emailových adries pred znakom @ si môžete vybrať sami podľa toho ako budete potrebovať.

Webhosting

- na to aby bola Vaša web stránka stále dostupná na internete, je potrebné aby bola umiestnená na spoľahlivom serveri, ktorý je pripojený do internetu a je NONSTOP v prevádzke. Webhosting Vám zabezpečí umiestnenie web stránky na takýto server. V rámci webhostingu si predplatíte vyhradený priestor a výkon na serveri, ktorý bude k dispozícii pre Vašu web stránku, ďalej sú k dispozícii aj emailové služby, takže okrem prevádzky web stránky máte k dispozícii aj emailový server, cez ktorý môžete prijímať aj odosielať elektronickú poštu. Webhostingové balíky sa od seba líšia parametrami ako veľkosť prenajatého priestoru, počet databáz, počet emailových schránok a podobne.

Ako sa môžem dostať k svojim faktúram?

Všetky faktúry aj zálohové faktúry, ktoré sme Vám kedy vystavili Vám boli zaslané na kontaktnú e-mailovú adresu v elektronickej podobe. Ak už nejaký e-mail alebo faktúru nemáte, alebo sa k nej neviete dostať, všetky ich nájdete v zóne Control panel. Po prihlásení na tejto stránke nájdete v sekcii Faktúry všetky zálohové faktúry a faktúry vo formáte PDF. Je možné si ich buď prezerať, alebo stiahnuť k sebe do počítača.